Vace Zela Ylli Lushnjar, zëri i përjetshëm për të gjithë Shqipëtarët.

Ndahet nga jeta në moshën 75-vjeçare këngëtarja e madhe shqiptare, Vaçe Zela. Bilbili i këngës sonë u shua në orën 01:00 të mëngjesit të së enjtes, në një spital në ... Lexoni me shume →

Ministrat e Bujqesise shqiptare dhe te Bosnje – Herzegovines vizitojne myzeqene

Ministri I Bujqësisë Edmond Panariti I shoqëruar nga Ministri I Bujqësisë së Bosnje Herzegovinës Jerko Jvankovic dhe një grup biznesmenësh nga ky shtet ballkanik kanë vizituar ... Lexoni me shume →

E vërteta e ngjarjes në Grabian nuk ishte përdhunimi!

E vërteta e ngjarjes në Grabian ku mbeti I vrarë një person dhe u arestuar autorja, merr tjetër drejtim. E ndodhur në presionin e opinionit publik në të cilin janë folur veteëm ... Lexoni me shume →

Grabitesit dhunojne fizikisht te moshuarit.

Gjate nates se mbremshme ne Lushnje, tentohet grabitja e baneses, dhunohen te moshuarit: Policia njoftoi se dy të moshuar janë dhunuar nga grabitës gjatë mbrëmjes së të hënës ... Lexoni me shume →

Pija i shkakton vdekjen tragjike duke u djegur.

Një person ka humbur jetën mesditën e dt 30 janar, në Çermë . Mësohet se shkak i vdekjes ka qenë përfshirja e banesës së 47-vjeçarit nga flakët. E. Gjoni është kthyer ... Lexoni me shume →